Zobacz, które rośliny odstraszają komary.

Zobacz, które rośliny odstraszają komary.

   Komary to uciążliwe stworzenia, które dręczą nas w dzień i w nocy. Podczas mokrego lata, nie można chwili posiedzieć w spokoju w pięknym ogrodzie. Jednak są takie rośliny, które skutecznie odstraszają małych krwiopijców, ponieważ wydzielają specyficzny zapach, którego te owady nie znoszą.

Jeśli komary nie dają Ci się zrelaksować w ogrodzie, zasadź te rośliny:

   Komarzyca (Plektrantus) – To roślina pnąca, ma dwukolorowe liście z jasnozielonymi lub białymi obwódkami. Doskonale nadają się na taras, ponieważ rosną w donicach. Przez liście wydzielają olejki eteryczne, których nie znoszą komary.

   Bazylia – To nie tylko przyprawa, jest to roślina, której zapach również bardzo skutecznie odstrasza komary. Możesz ją zasadzić w donicach, jak i na gruncie.

   Pomidor – ta roślina będzie podwójnie przydatna, po pierwsze daje pyszne owoce, a po drugie odstrasza komary. Wiemy, ponieważ przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Na balkonie zasadziliśmy pomidorki koktajlowe. Przez cały dzień mamy otwarte okno i ani jednego komara na suficie, czy ścianie przez całe lato.

lawenda

   Lawenda – ta roślina również przynosi wiele korzyści, ma wiele właściwości leczniczych. Najbardziej znana jest z tego, że jej zapach działa uspokajająco, a do tego odstrasza komary. Sprawdzi się na balkonie, tarasie, czy na zwykłym gruncie.

   Kocimiętka – osiąga do 50 cm wysokości. Jest to bardzo aromatyczna roślina rosnąca w kępach. Co prawda jej zapach odstrasza komary, ale jednocześnie przyciąga koty, które uwielbiają tę roślinę, czasami ją podgryzają i często ocierają się o nią.

koper

   Koper włoski – Ta roślina osiąga od 90 do 200 cm wysokości. Wszyscy znamy koper, jest to bardzo dobra przyprawa, oprócz tego również bardzo dobrze odstrasza komary.

   Zasadzenie tych kilku roślin w ogrodzie, w okolicy miejsc, w których lubimy się zrelaksować z pewnością odstraszy komary, które już nie będą nam przerywać wypoczynku w ogrodzie.

Share this post