Piękno natury w obliczu jesieni – 5 najpiękniejszych parków

Piękno natury w obliczu jesieni – 5 najpiękniejszych parków

Każda pora roku jest piękna. W słoneczne dni również jesień wygląda szczególnie malowniczo, zachwyca nas bogactwem różnorodnych barw. Tutaj chcemy, abyście chodź troszeczkę polubili tę porę roku, dlatego przedstawiamy wam najpiękniejsze krajobrazy w czasie jesieni uwiecznione na zdjęciach.

Tatrzański Park Narodowy, Polska

To nasza duma, został utworzony w 1955 roku. Ma bogatą historię, florę i faunę. Co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są: Morskie Oko, Kasprowy Wierch oraz Dolina Pięciu Stawów. Tutaj można spotkać się oko w oko z dziką zwierzyną oraz podziwiać potęgę natury.

poland-394161_640

Jiuzhaigou, Chiny

To chiński rezerwat przyrody, dzięki pięknemu krajobrazowi, niepowtarzalnej roślinności i klimatowi został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na terenie Parku Narodowego Jiuzhaigou można spotkać wiele zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Tam podziwiamy piękne góry, jeziora, lasy i wodospady. Jesień w tym miejscu jest również malownicza. Sami zobaczcie:

jiuhaigou_park
Źródło: www.skyscanner.net/

Saksonia

Tutaj widzimy góry Elbsandstein niedaleko Drezna. Są ogromną gratką dla miłośników wspinaczki i turystów lubiących chodzić po górskich szczytach. Góry te otacza wstęga rzeki Łaby.

Źródło: www.dw.com/
Źródło: www.dw.com/

Zion National Park, Utah

To dziki kawałek świata, który zachwyca swoim pięknem w październiku i listopadzie. W tych miesiącach obfituje w różnorodność kolorów. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i westernów.

Źródło: http://wilderness.org/
Źródło: http://wilderness.org/

Triglav National Park, Słowenia

Nazwa tego parku narodowego w Słowenii pochodzi ponoć od słowiańskiego boga o trzech głowach, który według legendy zamieszkiwał te tereny. Mieszkańcy tego kraju uwielbiają to miejsce. To właśnie tutaj najchętniej wypoczywają w każdym wolnym czasie.

Źródło: http://monkeysandmountains.com/
Źródło: http://monkeysandmountains.com/

A Ty jakie miejsca chętnie odwiedzisz jesienią?

Share this post