Ozdoby ogrodowe, którymi warto wzbogacić ogród.

Ozdoby ogrodowe, którymi warto wzbogacić ogród.

Przy projektowaniu ogrodu warto dodać w nim kilka elementów, które go wyróżnią i przełamią zieleń kwiatów i krzewów. Tutaj przedstawiamy najciekawsze ozdoby ogrodowe, które wzbogacą każdy ogród. Sprawdź jak niewiele trzeba, aby stał on się ciekawszy i bardziej atrakcyjny.

Najlepsze ozdoby ogrodowe

Płotki ogrodowe

Płotki ogrodowe upiększą Twój ogród. W sposób elegancki oddzielą rabaty od trawnika. Szczególnie atrakcyjne będą płotki ozdobne.

Znajdziesz je na przykład w Przydomu.pl, kliknij i sprawdź>>

płotki ogrodowe
Źródło: www.przydomu.pl

Wiatraki ogrodowe

Warto mieć je w swoim ogrodzie. Niegdyś symbolizowały siłę i ogromną moc natury, która może zmienić wszystko, dodatkowo wzbudzały respekt. Jednak dzisiaj wiatraki budzą w nas tylko pozytywne skojarzenia. Teraz symbolizują naturę, która pomaga człowiekowi, zapewnia dobrobyt. Widok wiatraków w ogrodzie przypomina nam o spokojnej wsi. Wpatrując się w jego wachlarze można poczuć się jak byśmy byli gdzieś daleko, na spokojnej łące. Drewniane wiatraki sprawdzą się w ogrodach stylizowanych na rustykalizm. Przydadzą się również tam, gdzie lubią bawić się dzieci. Dla nich są również nie lada atrakcją.

wiatraki ogrodowe

Mini kaskady

Woda zawsze nas uspokaja. Szczególnie kojąco działa na nas szum wody w strumyku. Duże fontanny, wiadomo, nie zawsze sprawdzają się w ogrodzie. Oprócz tego nie mało kosztują. Jednak dziś możemy znaleźć w sklepie mini fontanny, wodne kaskady lub możemy sami je wykonać. Sami to zobaczcie:

mini fontanna
Źródło: encrypted-tbn3.gstatic.com
mini kaskada
Źródło: www.avso.org/
mini fontanna
Źródło: http://www.siliconsolar.com/

Tutaj macie dokładną instrukcję jak wykonać mini fontannę samodzielnie: 

Lampiony ogrodowe

Najlepiej sprawdzają się lampiony, które są wzbogacone naturalnym światłem. Mam tutaj na myśli właśnie światło świec. Bardzo łatwo możemy wykonać lampiony ze słoików. Do ich wykonania potrzebujemy kilka litrowych słoików, które oczyszczamy ze wszelkich zabrudzeń i do środka słoika wstawiamy świecę. Na dno możemy wrzucić kilkanaście kolorowych kulek lub kolorowy piasek. Zakończenie słoika możemy ozdobić naturalnym sznurkiem, który jest niezwykle dekoracyjny. Jak wam się podoba taka propozycja?

świece w ogrodzie
Źródło: www.moneysavingmindy.com/
świece w ogrodzie
Źródło: http://www.exos.duckdns.org/

Donice

Dużo dają również ozdobne donice. Pięknie wyglądają w nich różne kompozycje kwiatowe. Szczególnie fajnie prezentują się kwiaty o kwitnących, zwisających pędach.

donice w ogrodzie
Źródło: www.enjoycontainergardening.com/

Maty wiklinowe

Sprawdzają się szczególnie w roli ozdobnego ogrodzenia. Oczywiście nie jest ono super trwałe, bo jest wykonane z materiałów naturalnych, ale wygląda pięknie w ogrodach rustykalnych, jak i nowoczesnych.

maty wiklinowe
Źródło: http://www.ofdesign.net/

Share this post