Kwiaty w ogrodzie, którymi pięknem możesz się cieszyć aż do jesieni.

Kwiaty w ogrodzie, którymi pięknem możesz się cieszyć aż do jesieni.

    Wszystkie kwiaty są piękne, ale niestety niektóre z nich nie cieszą naszych oczu przez cały sezon. Tutaj przedstawię Ci rośliny, które kwitną od lata do jesieni. Warto mieć je w swoim ogrodzie.

   Rozchodnik okazały – zaczyna kwitnąć pod koniec lata i emanuje pięknem do późnej jesieni. Jego kwiaty są w intensywnym, różowym kolorze. Jest to bylina, która skupia swoje kwiaty w baldachimach. Dzięki pięknej barwie, stanowią ważny element w ogrodzie. Ta roślina jest odporna na trudne warunki, lubi stanowiska suche i słoneczne. Może osiągnąć 40 cm wysokości.

rozchodnik okazały

   Krwawnik „Cerise Queen” – Ta roślina kwitnie od czerwca do października. Pięknie prezentuje się w ogrodowych rabatach. Dorasta do 60 cm wysokości. Ma różowe kwiaty, które kwitną w baldachogronach. Nie ma dużych wymagań dotyczących gleby. Lubi stanowiska suche i słoneczne. Pięknie komponuje się wśród róż czy irysów.

   Astry – To piękna grupa roślin, która kwitnie wiosną, latem oraz jesienią. Kwitną obficie od sierpnia do później jesieni. Słyną z bogactwa kolorów. Również są mało wymagające, dzięki czemu kwitną dobrze w każdej glebie, jednak nie lubią suchej ziemi. Najpopularniejsze astry to Marcinki oraz astry wielkokwiatowe.

 astry

   Begonie – Te rośliny jednoroczne kwitną od maja do przymrozków. Szczególnie godna polecenia jest Begonia stale kwitnąca, może mieć kwiaty w kolorze białym, czerwonym lub różowym. Świetnie sprawdza się na rabatach, kwietnikach, tarasach czy nawet na balknach.

Begonie

   Fasola ozdobna – Kwitnie od czerwca do września. Kwiaty ma w kolorze białym, biało-czerwonym lub czerwonym. Jej pnącza mogą mieć nawet 4m. Najczęściej sadzone przy płotach, czy siatkach.

fasola

   Zimowit jesienny – Kwitnie jesienią, we wrześniu. Wyglądem przypomina krokusa wiosennego. Możemy kupić ten kwiat w odmianie białej, fioletowej i różowej. Najlepiej rośnie na glebach podmokłych i słonecznych.

zimowit jesienny

   Powojnik – Ta roślina sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał po prostu bajecznie. Jest to wieloletnie pnącze, które kwitnie od maja do października. Wymagania glebowe zależą od danego gatunku.

Powojnik

   Dzięki tym kilku roślinom, twój ogród będzie ukwiecony przez całą jesień. Oczywiście istnieje jeszcze cała masa roślin, które kwitną jesienią. Tutaj pokazaliśmy wam wybrane kwiaty, które warto mieć.

Share this post