Czas na grillowanie, zobacz co ułatwi Ci tę przyjemność.

Czas na grillowanie, zobacz co ułatwi Ci tę przyjemność.

   To już lato, a wraz z nim długie ciepłe popołudnia, które można spędzić z rodziną przy grillu. Nie ma to jak smakowite potrawy spożywane w gronie najbliższych. Tutaj przypomnimy Ci w co warto się zaopatrzyć, aby grillowanie było jeszcze bardziej przyjemne.

Po pierwsze: odpowiedni grill.

   Kupując grilla, musisz zwrócić uwagę na wielkość rusztu. Jeśli masz małą rodzinkę z pewnością wystarczy mały. Jednak w przypadku gdy na danie z grilla czeka wielu głodnych gości, w takim przypadku można pomyśleć o dużym grillu gazowym, czy elektrycznym.

grilowanie

Po drugie: specjalny opał.

   Jeśli masz tradycyjnego grilla, z pewnością zastanawiasz się, który opał wybrać: węgiel drzewny, czy brykiet. Okazuje się, że najlepszy w tym przypadku jest węgiel drzewny, ponieważ jest naturalny, natomiast brykiet może zawierać niepotrzebne substancje chemiczne przenikające do jedzenia podczas grillowania. Dlatego zanim zakupicie brykiet sprawdźcie jego skład. Jeśli chcecie rozpalić w palenisku suche kawałki drzewa, wybierajcie tylko drzewa liściaste, ponieważ drzewa iglaste mają związki eteryczne, które pod wpływem wysokich temperatur zmieniają się w związki rakotwórcze.

Po trzecie: akcesoria.

   Do przewracania potraw na grillu, w tym pysznych kiełbasek z pewnością przydadzą się specjalne szczypce, natomiast jeśli lubicie jeść ryby, warto zaopatrzyć się w ruszt do grillowania ryb. Dmuchanie i chuchanie w palenisko stanie się przeszłością jeśli zastosujecie ręczną dmuchawę z kołowrotkiem.

grilowany kurczakPo czwarte: Potrawy na grilla.

   Najlepsze i najzdrowsze będą te przygotowane własnoręcznie. Najlepiej samemu kupić mięso i je doprawić. Produkty gotowe dostępne w supermarketach mają wiele niepotrzebnych substancji chemicznych, które  wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie.

   Dzięki przedstawionym akcesoriom, pysznemu jedzeniu przygotowanemu własnoręcznie, grillowanie zawsze jest ogromną przyjemnością. Oczywiście, nikt nie lubi grillować w samotności, do tego potrzebne jest również doborowe towarzystwo.

Share this post