3 wskazówki jak dbać o kwiaty w ogrodzie.

3 wskazówki jak dbać o kwiaty w ogrodzie.

   Każdy chce, aby kwiaty w jego ogrodzie kwitły pięknie przez cały rok. Tutaj przedstawimy Wam 3 rzeczy, o których nie wolno zapomnieć podczas pielęgnacji kwiatów. Dzięki nim Twój ogród będzie pełen kolorów i życia.

   Zanim zakupisz jakiekolwiek kwiaty, sprawdź ich wymagania co do gleby, czy nasłonecznienia. Dzięki temu będziesz mógł zapewnić im najlepsze warunki do wzrostu. Podczas dokonywania zakupu wybieraj najzdrowsze okazy.

   Gdy już zasadzisz kwiaty w swoim ogrodzie, pamiętaj o tych trzech rzeczach:

   1. Podlewanie

   Szczególnie ważne jest to w przypadku roślin jednorocznych, które mają płytki i krótki system korzeniowy. Takie rośliny powinny mieć wilgotne podłoże do głębokości 20 cm.

   W przypadku kwiatów cebulowych, takich jak np. tulipany, hiacynty, czy narcyzy podlewamy je obficie przez cały maj, około co 9 dni. Natomiast w lipcu co 10 dni należy podlewać mieczyki, lilie, kosaćce, czy dalie. Najlepiej robić to nad ranem.

 podlewać

   2. Usuwanie zwiędłych kwiatów

   Przez tak prosty zabieg pobudzimy roślinę do wypuszczania nowych kwiatów. Dzięki temu, roślina nie będzie kierowała wszystkich substancji odżywczych do tworzenia nasion, a przeznaczy je na nowe pąki. Jeśli tego nie zrobimy, roślina szybko przestanie kwitnąć i rozpocznie zamieranie.

   3. Sprawdzamy, czy nie ma szkodników.

   Jeśli chcemy, aby kwiaty długo pięknie kwitły, musimy regularnie kontrolować, czy na roślinach nie pojawiają się nowe szkodniki. Oprócz tego, dużym zagrożeniem dla roślin są choroby, które objawiają się poprzez zniekształcone liście, przebarwienia, czy plamy.

   Najbardziej uciążliwe szkodniki to mszyce przędziorki, ślimaki i gąsienice motyli. Jeśli zauważymy szkodniki lub choroby roślin trzeba wykonać odpowiednie opryski, które zabezpieczą roślinę przed zniszczeniem.

ślimak

   Jeśli nie zapomnisz o tych trzech zasadach, to z pewnością Twoje rabaty w ogrodzie będą miały bardzo dużo pięknych i zdrowych kwiatów. Dzięki poświęceniu swojego czasu na pielęgnację ogrodu, przez długi czas możemy się cieszyć jego największymi walorami.

Share this post