3 urządzenia dzięki, którym koszenie trawy stanie się przyjemnością.

3 urządzenia dzięki, którym koszenie trawy stanie się przyjemnością.

   Podstawą pięknego i zdrowego trawnika jest regularne koszenie. Dzięki temu zabiegowi trawa staje się co raz bardziej gęsta, a chwasty zaczynają obumierać. Tutaj przedstawiamy kilka urządzeń, które przyspieszają koszenie trawy i sprawiają, że ta czynność staje się przyjemnością.

Na początku warto przypomnieć podstawowe zasady koszenia trawy:

   Trawę najlepiej kosić rano po przejściu rosy, kiedy trawa jest już sucha. Warto skrócić trawnik do 6 cm wysokości, a po skoszeniu nie sprzątać całkowicie skoszonej trawy, ponieważ posłuży ona za naturalny nawóz. Pamiętaj o tym, by ostrze kosiarki zawsze było naostrzone, w przeciwnym razie obła trawy będą poszarpane, co nie jest dobre dla trawy oraz wygląda bardzo nieestetycznie.

trawa

Narzędzia ułatwiające koszenie trawy:

1. Kosiarki:

   Kosiarka elektryczna jest największym plusem jest to, że jest lekka. Świetnie sprawdza się w przypadku małych trawników.

   Kosiarka z napędem kosząc trawę taką kosiarką to sama przyjemność. Nawet się przy tym nie zmęczymy, ponieważ po włączeniu napędu kosiarka sama ciągnie przed siebie, my tylko musimy nadać jej kierunek. Ten typ kosiarki sprawdzi się w większych ogrodach.

2. Wykaszarki spalinowe dzięki nim dotrzemy w miejsca, do których nie możemy dotrzeć zwykłą kosiarką. Z takim narzędziem usuniemy trawę z nadbrzeży płotów, czy wokół drzew. Wykaszarki są lekkie i bardzo wygodne w użyciu. Dzięki zastosowaniu silnika spalinowego nie ciągniemy za sobą kabla, tutaj nic nam nie przeszkadza. Przy używaniu tego urządzenia nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i okularach ochronnych.

kosiarka

3. Traktorki do koszenia trawy to świetne rozwiązanie dla osób, które mają kilka tysięcy metrów kwadratowych trawy do skoszenia. Szerokość koszenia waha się od 90 do 120 cm. Można kupić takie traktorki, które po zamontowaniu dodatkowego wyposażenia pomogą nam w pracach porządkowych jesienią, np. przy zbieraniu liści.

   Przy użyciu takich sprzętów do koszenia trawy, ta czynność będzie krótsza i bardziej przyjemna niż do tej pory.

Share this post