3 najlepsze pomysły na ogród.

3 najlepsze pomysły na ogród.

   Przedstawiamy najlepsze pomysły na ciekawe i piękne ogrody. Być może zainspirujemy właśnie Ciebie i dzięki temu stworzysz w swoim ogrodzie miejsce, które stanie się prawdziwą oazą. Tam ukoisz swoje nerwy i będziesz mógł się zrelaksować.

Ogród w stylu japońskim

   Główną myślą przewodnią ogrodu japońskiego jest harmonia. Tutaj spotyka się kamień i woda. Obowiązkowym elementem tego miejsca jest oczko wodne lub kamienna misa z wodą. W tego typu ogrodach królują drzewka bonsai, azalie Japońskie oraz różaneczniki. Ten typ ogrodu wymaga od właściciela wiele pracy. Trzeba dokładnie zatroszczyć się o każdą roślinę.

   Celem tego ogrodu jest oddanie harmonijnego piękna natury. Tutaj nie ma miejsca na ostre barwy kwiatów. Spacer w takim ogrodzie ma sprzyjać kontemplacji. Zanim zabierzemy się za tworzenie ogrodu w stylu Japońskim warto poszerzyć swoją wiedzę o postrzeganiu ogrodnictwa przez rodzimych twórców takich ogrodów.

ogród japoński

Ogród ekologiczny

   To świetne rozwiązanie dla osób, które kochają naturalność, nie lubią sztucznie przyciętych roślinek, czy wystrzyżonych do granic możliwości traw. Takiego typu ogrody są dziś bardzo popularne, nie wymagają dużego nakładu pracy. Od czasu do czasu mogą pojawić się w nim różne gatunki zwierząt, takie jak gady, płazy, piękne owady czy ptaki.

   Główną myślą takiego ogrodu jest naśladowanie natury. W takim ogrodzie nie stosujemy sztucznych nawozów, możemy jednak wzbogacać glebę naturalnym kompostem oraz oszczędzamy wodę. W takim ogrodzie nie może zabraknąć małej sadzawki, czy oczka wodnego.

ekologiczny ogród

Ogród różany

   To bardzo fajny pomysł dla osób, które kochają róże. Dzięki niemu znajdą w ogrodzie spokój i będą mogli rozkoszować się pięknem tych kwiatów. Róże najpiękniej kwitną na glebach żyznych, przepuszczalnych oraz umiarkowanie wilgotnych, odczyn podłoża powinien mieścić się w granicach od 6 do 6,5 pH. Warto pamiętać o tym, że ziemię zbyt kwaśną zawsze można odkwasić nawozem wapiennym. Możemy wybierać róże spośród wielu gatunków i kolorów. Pielęgnacja tego typu ogrodu wymaga od nas wiele pracy, ale krzewy odwdzięczą się swym pięknem latem.

ogród różany   Myślę, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby zasadzić w ogrodzie te krzewy i kwiaty, które najbardziej lubimy. Tylko dzięki temu będziemy czerpać z niego przyjemność.

Share this post